28 Ağustos 2015 Cuma
Anasayfa / Yarışma / Edebiyat Yarışmaları

Edebiyat Yarışmaları

‘On’un Hikayesi Sizin Hikayesi’ Starbucks Türkiye 10 Yaşında!

starbucks_3

Son Katılım: 5 Mayıs 2013 Türkiye pazarındaki 10. Yılını kutlayan Starbucks, müdavimleri için 10. Yılı şerefine bir yarışma düzenliyor. Starbucks müdavimlerinin , Starbucks ile ilgili anılarını anlatabilecekleri bu yarışmaya isteğe bağlı olarak metin,fotoğraf ya da video ile katılım gösterebiliyorlar. Ödüller : Yarışma sonucunda jüri tarafından Starbucks deneyimini en iyi yansıtan, her kategoriden birer birinci belirlenecek. ... Devamını Oku »

“Şiirlerde Sarıyer” Yarışması

siirlerde-sariyer_634950525486325745

Son Katılım: 22 Mart 2013 Yarışmanın Amacı: Kişilerin duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine ve toplumla paylaşmalarına aracılık etmek ve Sarıyer’in insanlar üzerinde bıraktığı duygusal etkiyi paylaşmak amacıyla Sarıyer Kaymakamlığı, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sarıplatform Derneği ve Belediyemiz tarafından ’’Sarıyer konulu şiir yarışması ‘’ düzenlenmiştir. Yarışma iki kategoride gerçekleştirilecektir. Devamını Oku »

Hayatımızı Değiştiren Sanat Yarışması’13

yarisma-2013-afis-son

 Son Katılım: 5 Nisan 2013 Yarışmanın Adı: “Hayatımızı Değiştiren Sanat” Yarışması 2013 Yarışmanın Amacı ve Konusu: Yarışmanın amacı, sanatın yaşamlarımıza etkisini göz önüne sermektir. Bu anlamda katılımcılardan, bir sanat etkinliği, sanat eseri ya da sanatçının hayatlarını nasıl değiştirdiğini anlatmaları beklenmektedir. Devamını Oku »

İkinci Engelliler Konulu Öykü Yarışması

Son Katılım: 1 Nisan 2013 – 23:59 Engelliler.gen.tr sitesi tarafından Ankara Yenimahalle Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen “İkinci Engelliler Konulu Öykü” yarışmasının bu seneki teması “engellilerin bireysel ve toplumsal sorunlarının ele alındığı “engelliler ve yaşam”. Yarışmanın Amacı: Edebiyat dünyasına “engelliler’ ile ilgili öyküler kazandırmak ve farklı olmakla ilgili söylenilmek istenenleri edebiyat aracılığıyla okurla paylaşarak olabildiğince toplumun her ... Devamını Oku »

Gençler İçin Uluslararası Deneme Yarışması

internationalessaycontest

Son Katılım: 30 Haziran 2013 UNESCO ve Goi Barış Vakfı, gençlerin ‘Daha İyi Bir Gelecek İçin Kültürün Gücü’ temalı etkinlikte fikirlerini ifade edebilmeleri ve ülkelerindeki kültürel yapılar kapsamında daha iyi bir gelecek için neler yapabileceği konularındaki çözüm önerilerini içeren ödüllü bir deneme yarışması düzenliyor. Yarışmanın birincileri Japonya’ya seyahat imkanı ile nakit para ödülü kazanacaklar. Ayrıntılı ... Devamını Oku »

Ben ve Sevgili Mac’im Hikaye Yarışması

Ben-ve-Sevgili-Macim

Son Katılım: 14 Şubat 2013 14 Şubat’ta Mac Aşıklarına iPad mini hediyesi ve MacLine’a kapak olma şansı! Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu Bilkom, MacLine dergisi işbirliği ile 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel “Ben ve Sevgili Mac’im” yarışması düzenliyor. Bilkom, 300.000’e yakın Facebook takipçisi arasındaki Mac tutkunlarından, “Mac” aşkını en özgün şekilde dile getirmelerini bekliyor. Sonuç ise ... Devamını Oku »

III.Turgut Uyar Şiir Yarışması

Ekran Alıntısı

Son Katılım: 19 Mart 2013 Devamını Oku »

Ümraniye Belediyesi 9. Geleneksel Şiir Yarışması

timthumb (2)

Son Katılım: 1 Mart 2013 Cuma Devamını Oku »

Ümraniye Belediyesi 9. Geleneksel Şiir Yarışması

timthumb (2)

Son Katılım: 1 Mart 2013 Cuma Devamını Oku »

Tilki Kitap 2. Ödüllü Şiir Yarışması

250x250 Banner Ufak

  Hikayeni Tanrı, Şiirini Sen Yazarsın   1 Kasım 2012 – 1 Mayıs 2013 tarihleri arasında Tilki Kitap tarafından düzenlenen ve jüri üyeliklerini Yılmaz Erdoğan, Uğur Arslan, Küçük İskender, Cezmi Ersöz, Kader Sevinç ve Mehmet Coşkundeniz’in yapacağı 2′nci Şiir Yarışmasında toplam 10000 lira para ödülü şiir severleri bekliyor. Ayrıntılar için www.tilkikitap.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Devamını Oku »