10 Ekim 2015 Cumartesi
Anasayfa / Yarışma / Görsel Sanatlar / Resim & Karikatür Yarışmaları

Resim & Karikatür Yarışmaları

Demokrasi Çizgileri

karikatur-afis1-jpg

AMAÇ / KONU: Türkiye’de mizahın derinliği ve boyutları özellikle Gezi olayları esnasında ve sosyal medyada açıkça ortaya çıktı. Ülke olarak neredeyse her gün yeni bir gerginlik yaşıyoruz. Bu gerginlikler esnasında öne çıkan mizah anlayışımız tansiyonu bir nebze de olsa azaltıp yüzümüzü güldürüyor. Demokrasi Denetçileri olarak bizler de, seçimler, halk olayları ve basın tartışmaları arasında “demokrasi”yi ... Devamını Oku »

“Geleceğin Televizyonu” Konulu Çocuk Resim Yarışması

disney_a5_mailing

Son Katılım: 16.06.2013 Türksat Kablo TV aboneleri yarışmaya çocukları adına katılabilir. Yarışmaya 01.01.1997-31.12.2005 tarihleri arasında doğum günü olan çocuklar adına başvuru yapılabilir. “Geleceğin Televizyonu” konulu resim yarışmasına gönderilecek çalışmalarda istenilen resim tekniği ve malzeme kullanılabilir. Yarışmaya tek bir resim ile katılım sağlanır. 5 kişilik jüri tarafından seçilecek çalışmalarda resmin hikayesine, farklı yaklaşımlara, resmin teknoloji ile ... Devamını Oku »

Dünya Çevre Günü Resim Yarışması için başvurular başladı

193cfb53-49e6-4f04-8491-ccb542da8839

Son Katılım: 30 Mayıs 2013 Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri “Çevre” konulu resim yarışması için başvurular başladı. Maltepe ilçesi llköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında tüm birincilere bisiklet ödülü verilecek. DEĞERLENDİRME: Okul İdarelerince teslim edilen resimler; Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından oluşturulacak Seçici Kurul tarafından ... Devamını Oku »

İzmir Konulu 1. Uluslararası Karikatür Yarışması

images (1)

Son Katılım: 2 Nisan 2013 İzmir Konak Belediyesi 2012 yılında Mizahın en az “eleştirel” gücü kadar, “barışçıl” yani “birleştirici” gücünü de öne çıkarmak ve neşeli bir kültür kurumu yaratabilmek amacıyla Neşe ve Karikatür Müzesi’ni kurmuştur. “Karikatürcü gözüyle İzmir size ne çağrıştırıyor?” diyerek ve İzmir’in turizm açısından gelişmesine, tanıtımına katkıda bulunmak amacı ile “İzmir Konulu 1. ... Devamını Oku »

ÇİZTANBUL Defterleri ve Ödüllü Eskiz Yarışması

b_headder04

 Son Katılım: 30 Ağustos 2013 Gerçek bir deftere gerçek malzemelerle not almanın, yazıp çizmenin apayrı bir tadı vardır… Dokusuyla, kokusuyla, spontan etkilere açıklığıyla bambaşka bir yaratıcılık deneyimi sunar insana… Çiztanbul defterleri ve yarışmamız sayesinde, hiç tatmamış yeni kuşaklara bu deneyimi ilk kez tattırmak, unutmuş olanlara ise hatırlatmak amacındayız. Çiztanbul projesi, farklı ülkelerden çizgi roman sanatçılarının ... Devamını Oku »

PEKER SANAT ÖDÜLLERİ 2013

peker_sanat

Son Katılım: 10 Mart 2013 Peker Grubu, farklı sektörlerde gösterdiği etkinliklerin yanı sıra, sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla “Başarı Ödülleri” ve “Onur Ödülü” verecektir. Sanata değer katmak için, bu yıl ilki verilecek olan ödüllerin gelenekselleşmesi ve Türk resim sanatına yararlı olması umuduyla tüm sanatçılara başarılar dileriz. Peker Sanat Başarı Ödülleri: Resim alanında yaratımda bulunan genç ... Devamını Oku »

SDÜ ULUSLAR ARASI 16. BAHAR ŞENLİKLERİ KARİKATÜR YARIŞMASI

karikatür yarışması poster web için

Son Katılım: 26 Nisan 2013  Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından 16. Bilim ve Bahar Şenlikleri kapsamında, ulusal ve uluslararası israf problemine dikkat çekerek yeni tasarruf çözüm ve önerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Yarışmanın teması, “TASARRUF” olarak belirlenmiştir. Devamını Oku »

1. ULUSLARARASI İZMİR KARİKATÜR YARIŞMASI

foto

Son Katılım: 02 Nisan 2013 İzmir Konak Belediyesi 2012 yılında Mizahın en az “eleştirel” gücü kadar, “barışçıl” yani “birleştirici” gücünü de öne çıkarmak ve neşeli bir kültür kurumu yaratabilmek amacıyla Neşe ve Karikatür Müzesi’ni kurmuştur. “Karikatürcü gözüyle İzmir size ne çağrıştırıyor?” diyerek ve İzmir’in turizm açısından gelişmesine, tanıtımına katkıda bulunmak amacı ile “İzmir Konulu 1. ... Devamını Oku »

18. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması 2013

18_NeharTublek2013_istanbulkonulu

Son Katılım: 10 Şubat 2013 18. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması 2013, İstanbul – Türkiye 6 Mart 1995 tarihinde vefat eden, ömrünü karikatüre adamış değerli sanatçılarımızdan Nehar Tüblek adına Beşiktaş Belediyesi ile Karikatürcüler Derneği tarafından düzenlenen karikatür yarışmasının bu yıl on sekizincisi yapılıyor. Hem değerli karikatürcü Nehar Tüblek’i anmak, hem de karikatür sanatının yaygınlaşmasını sağlamak için ... Devamını Oku »

ULUSLARARASI 7-77 KARİKATÜR YARIŞMASI

179_n

Son Katılım: 1 Şubat 2013 Karikatür Vakfı tarafından düzenlenen 19.Uluslararası Ankara 7-77  Karikatür  Festivali 19-21 Nisan 2013 tarihlerinde üç gün süreyle, ülkemizde 84’üncü kez kutlanacak 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri sırasında  ÇOCUKLAR için yapılacaktır. Devamını Oku »